Aminosavban verhetetlen a kínai jégbor. "A jégbort friss szőlőből főzik, amely megfagy a borászatban természetesen", állítják a kínai tudósok. Az online borlányok összegyűjtötték a legízléstelenebb borbigyókat. Palackba szorult nő, hét és fél decis pohár, vérfagyasztó nyaktiló. Most, hogy jobban megnézték, felére apadt az ausztrál bortenger. Szepsy István lehet az év borásza Németországban.
A Futai jégbor tápanyagokban gazdag
Tannin barátunk hagyományosan árgus szemmel követi a kínai borvilág minden rezdülését (l. Pörl halbor). Az itt következő gyöngyszemet is az ő szemfülességének köszönhetjük (a fordításban próbáltam a finomabb árnyalatokat is megőrizni).
"A jégbor a legdrágább bor a világon. Friss szőlőből főzik, amely megfagy a borászatban természetesen. Tízféle enzimmel és aminosavval, amely mind előfordul az emberi testben, segít abban, hogy egészséges maradj és szebb legyél, ha rendszeresen jégbort iszol. Ezért a jégbort arany folyadéknak is nevezik. Jelenleg a teljes világtermelés kicsi, 1000 tonna, és csak az olyan országok, mint Kanada, Németország és Ausztria tudják előállítani. Kínában ez még a kezdeti stádiumban van. Mivel a szőlőt meg kell fagyasztani a borászatban három-négy hónapon át, azután, hogy megérett, csúcs- és fejlett technológiára és termelési szakértelemre van szükség a főzéshez. Mivel nagy a kockázat, természeti okokból lehet, hogy nem kapsz semmit.
A jó természetes erőforrásokkal és egyedi földrajzi fekvéssel rendelkezõ Xinjiang, Hebei és Shandong tartományok alkalmasak Futai No. 8 telepítéshez, és ez képes nagy mennyiségű jégbort adni Kínában.
A felmérést követően a szakértők úgy találták, hogy a parasztok a friss szőlőt leszüretelhetik nyáron, télen pedig ugyanabban a borászatban jégbort állíthatnak elő. Ezáltal a jégbor termelési kockázata nullára csökken. A híres hazai borszakértők vizsgálata alapján a Futai jégbornak jobb az íze, mint a másik négy külföldi jégbornak a fölmérésben. A szakértők táplálkozástani elemzése szerint a Futai jégbor aminosav-tartalma a nemzetközi jégborok átlagának 367 százaléka. A jégborban a legjobb benyomást keltve a Futai jégbor kiérdemelte a szőlőkirály címet."
A világ legízléstelenebb borbigyói
Borbigyókkal ritkán foglalkozunk. Ingerküszöbünket még a clef du vin sem ugrotta át, amely állítólag olyan szofisztikáltan kalibrált ötvözet, hogy a borba lógatva 1 év/sec sebességgel repít bennünket a jövőbe. Vagyis röpke tíz másodperc alatt nagyjából bármely magyar vörösbort amortizál. A clef sajtófogadtatása mindenesetre vegyesebb lett, mint Lui Padréé. Az online borlányok most ráérő idejükben kimazsolázták nekünk a hét legízléstelenebb borbigyót. Impozáns szortiment. Személyes kedvencem az abszurd humorba hajló, vendégfegyelmező, egész palackot befogadó kehely.
Összement az ausztrál bortenger
Korábban tudósítottunk arról, hogy Ausztráliát özönbor fenyegeti. Most kiderült, hogy a veszély enyhült. Jobban ránéztek a 900 millió literre becsült borfölöslegre, és rájöttek, hogy valójában csak a fele, azaz 450 millió. Egyes ausztrál borbennfentesek szerint ha még egyszer ránéznének, még kevesebb volna.
Szepsyt az év borászának jelölték a németek
A Wein Gourmet ez évi utolsó számában édesborokat tesztelnek, és néhány tokaji is górcső alá került. A germánok azonban főleg a saját levüket szeretik. A zsűri kedvencei: Monzeinger Frühlingsplatzchen Riesling Beerenauslese 2005 Weingut Emrich-Schönleber, Monzingen (Nahe), Fellbacher Lammler Riesling Beerenauslese 2005 Weingut Schnaitmann, Fellbach (Württemberg), Bernkasteler Doctor Riesling Trockenbeerenauslese 2005 Weingüter Wegeler, Bernkastel (Mosel) és Stettener Stein Riesling Beerenauslese 2004 Weingut am Stein, Würzburg (Franken). Ezek mind négy és fél pöttyöt kaptak. Szepsy István 1998-as 6 puttonyosa három és fél, az Oremus 1999-es 6 puttonyosa három, a Disznókő 6 puttonyosa szintén három pöttyel volt kénytelen beérni. Némi vigasz, hogy Szepsy Istvánt ugyanebben a számban "Az év borásza" címre jelölték ötödmagával.
Utolsó kommentek